Pohár národů i Světový pohár. Chuchle se chystá na špičkový skokový mítink

Za měsíc se v Chuchle Areně Praha uskuteční třetí ročník mezinárodních parkurových závodů CET Prague Cup. Poprvé během jednoho víkendu nabídne prestižní Pohár národů i Grand Prix zařazenou ve Světovém poháru. Mítink zahrnuje šestnáct soutěží.

Přesný název mezinárodních skokových závodů CSIO3*-W CET Prague Cup naznačuje, že letošní třetí ročník této akce pořádané Czech Equestrian Teamem rozšířil svoji nabídku o soutěž zařazenou ve Světovém poháru. Celková dotace všech soutěží je 220.600 eur, tedy více jak 5,5 milionu korun. „I letos rozpis obsahuje šestnáct soutěží, kdy na každý den připadají čtyři. Kromě neděle budeme vždy začínat soutěžemi pro mladé – šesti a sedmiletými koňmi. Poslední den proběhne v úvodu soutěžního programu finálová soutěž kategorie CSI1*. Ta je v pátek a v sobotu bude zařazena vždy na závěr programu. To nejzajímavější však bude k vidění zpravidla uprostřed dne. V rámci kategorie CSI3* máme vypsané tři túry – Silver, Gold a Diamond,“ popisuje ředitelka závodů Markéta Šveňková. 

Diamond Tour zahrnuje dva nejatraktivnější body – páteční Pohár národů a nedělní Grand Prix. „Tyto dvě soutěže již mají stanovené pevné začátky, neboť je bude živě přenášet televize Nova. První kolo Poháru národů začne ve 13:00 hodin, druhé pak v půl čtvrté. Zájemci jej budou moci sledovat na stanicích Nova Action a Nova Sport 2. Nedělní Grand Prix je plánovaná od 15:00 hodin a trvat bude zhruba dvě a půl hodiny. Přímý přenos poběží opět na Nova Sport 2. Souběžně však chystáme čtyřdenní celodenní stream. Ti, kteří nebudou mít možnost přijít do Chuchle Areny Praha osobně, o nic zajímavého, co se bude odehrávat na kolbišti, nepřijdou,“ prozradila Šveňková. 

Každý, kdo byl alespoň jednou osobně na podobných parkurových závodech, tak ví, že atmosféra, která během nich panuje v ochozech kolbiště, je nenahraditelná a televizní kamery ji plně zprostředkovat nedokážou. O to větší máme radost, že po prvních dvou covidových ročnících, kdy jsme se museli přizpůsobovat menším i větším restrikcím, letos budeme moci přivítat téměř neomezený počet fanoušků parkurového skákání. Samozřejmě určité limity mají tribuny k sezení, a tak mohu jen doporučit, aby zájemci dlouho nevyčkávali se zakoupením vstupenek přes internet na pátek, sobotu a neděli. Jednotná cena vstupenek je 250 korun, ve čtvrtek je vstup pro všechny zdarma,“ upozornila šéfka závodu. Již první soutěžní den nebude o vrcholné sportovní výkony nouze, I čtvrteční Diamond Tour je totiž započítávaná do prestižního Longines žebříčku Mezinárodní jezdecké federace – tzv. FEI Longines Ranking. Celkem se takových soutěží v Praze uskuteční pět. V pátek se uskuteční již zmíněný Pohár národů, v sobotu další část Diamond Tour a v neděli kromě Grand Prix i přecházející finále Gold Tour. Všechny soutěže budou mít výšku překážek od 145 centimetrů, pří té hlavní pak dosáhnou výšky až 160 centimetrů. 

Pořadatelé pro návštěvníky plánují i doprovodný program a zejména děti se mohou těšit na různé atrakce. „V Chuchle Areně Praha při všech akcích klademe důraz na to, aby se příchozí u nás cítili dobře a mohli zde příjemně strávit celý den. Už při prvních letošních parkurových závodech si sem našlo cestu mnoho rodin s dětmi. Věřím, že nám počasí bude opět přát a budeme mít takzvaně plný dům nejen díky skalním příznivcům jezdeckého sportu. Připraveni jsme přivítat i náročnější klientelu. Pro ty, kteří si chtějí užít závody naplno, nebo rádi spojují odpočinek s obchodním jednáním v netradičním prostředí, máme v nabídce exkluzivní místa ve VIP sektoru. Jsou umístěna v atypických stanech v bezprostřední blízkosti závodní arény,“ doplnila Markéta Šveňková. Podrobnosti o programu a prodeji vstupenek jsou uvedeny na internetových stránkách akce www.csiopraha.cz.

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.