Přes padesát spřežení ve Slatiňanech. Zájem nás těší, říká Jiří Machek

Zimní jezdecký pohár bude v sobotu pokračovat druhým vozatajským kolem, které hostí ve Slatiňanech Národní hřebčín. „Když je to přes padesát kočárů, je to krásné. Velkou účast jsme očekávali,“ uvedl ředitel pořádající instituce Jiří Machek.

Před rokem bylo na Zimní jezdecký pohár do Slatiňan nahlášeno dokonce šedesát spřežení, ale od letošního roku platí úprava pravidel seriálu, která omezuje účast v hobby soutěžích těm vozatajům, kteří jsou nahlášeni do pohárového klání. 

Automaticky se tak očekával úbytek na startovních listinách, ale ve Slatiňanech jen bude minimální. Přihlášku totiž poslalo na sobotu 11. února celkem 56 vozatajů. „Vždy když je to přes padesát kočárů, je to krásné. Přiznám se však, že jsme velkou účast očekávali a výrazného úbytku se nebáli. Podmínky pro halové závody jsou u nás velmi dobré. Hala sice není až tak velká, má jen 55 x 25 metrů, ale je vedle ní velmi příjemné venkovní opracoviště, jehož rozměry jsou 100 x 50 metrů a má kvalitní povrch. Zázemí je samo o sobě pro účastníky velkým lákadlem,“ uvedl Jiří Machek, ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem, který je pořadatelem akce.

V hobby soutěžích odstartuje celkem třináct vozatajů, jeden pak ve dvojspřeží pony. Co do počtu účastníků jsou na tom shodně soutěže jednospřeží a dvojspřeží, do nichž nastoupí vždy osmnáct kočárů. V takzvaných singlech aktuálně vede Zimní jezdecký pohár s deseti body Kateřina Muchová. Ta na seznamu přihlášených opět nechybní, stejně jako průběžně druhý Milan Domes a třetí Alena Brixová. Také ve dvojspřeží nechybí elitní trojice z úvodního mítinku v Hradištku u Sadské, do níž se řadí Zdeněk Jirásek, Petr Vlašic a Petr Myslík. 

Do slatiňanské haly ovšem nezavítá lídr kategorie čtyřspřeží Radek Nesvačil. Vedení se tak pravděpodobně ujme někdo z trojice Jaroslav Jandl, Milan Domes a Petr Vlašic. Právě ti totiž za Radkem Nesvačilem následovali v pořadí prvního kola. Silnou konkurencí pro ně pak bude sestava domácích reprezentantů z Národního hřebčína Kladruby – Jiří Nesvačil junior, Vladimír Moudrý a Petr Novák. U žádného z nich však nebývá účast na halových závodech příliš častá, proto se dá i letos očekávat, že nezasáhnou výrazněji do celkového pořadí seriálu zahrnujícího tři kvalifikace v Hradištku, ve Slatiňanech a v Tlumačově a následné finále v Královicích u Slaného. 

Sobotní program ve slatiňanské hale začíná v 9:00 hodin. „Při tomto počtu vozatajů lze očekávat, že se bude soutěžit až do pozdního odpoledne,“ doplnil Jiří Machek. Podrobnosti zájemci najdou na stránkách Národního hřebčína, nebo na seriálovém webu s adresou www.jezdeckypohar.cz.Plemeník Firestone zůstává v České republice

ZIMNÍ JEZDECKÝ POHÁR - Kateřina Muchová vybojovala hattrick

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.