Sportovní úrovní bude Praha srovnatelná s Tokiem, říká Aleš Opatrný

Jednou z největších domácích hvězd galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs bude Aleš Opatrný, který si s sebou do v libeňské O2 areny bere svoji stájovou jedničku valacha Forewera, se kterým se zúčastnil i olympijských her v Tokiu.

„Účastí na olympijských hrách v Tokiu jsem si určitě splnil můj dětský sen. Jen mě trochu mrzelo, že tam nemohli být diváci. Popravdě jsem také očekával, že to bude probíhat lépe, protože naše forma na začátku sezony tomu napovídala. Samotný závod nevyšel podle představ, ale jinak atmosféru v olympijské vesnici, to bych přál každému zažít,“ vzpomíná Aleš Opatrný na svůj start pod pěti kruhy.  

Rád však bude vzpomínat i na jiné sportovní události. „V hlavě mi utkvělo např. CSIO v Římě, které bylo pro mě velkým zážitkem hned po olympijských hrách. Doufám však, že ten největší letošní zážitek teprve přijde při Global Champions v Praze,“ nastínil v souvislosti s tím, kam aktuálně směřují jeho sportovní plány. 

Nesmazatelně se do paměti celého českého parkurového týmu zapsal i triumf při CSIO v Praze. „Už tenkrát jsem při tiskové konferenci říkal, že Pohár národů v Praze se nedá srovnávat s tím, co nás čeká v Římě nebo v Tokiu. Praha byla skvělý zážitek, jelikož se nám konečně povedlo doma vyhrát CSIO. Bylo to fantastické, ale úroveň pěti hvězd byla ještě přece jen vzdálená,“ zkonstatoval. 

Po návratu z Japonska dostal valach Forewer závodní pauzu a Aleš Opatrný tak oželel i účast na evropském šampionátu. „Musel jsem o tom chvilku přemýšlet. Chtěl jsem se zúčastnit mistrovství Evropy, které se konalo v sousedním Německu, ale po zvážené celé sezony, kdy jsme dosáhli spousty úspěchů jsem si řekl, že Forewerovi je teprve deset let a tu pauzu si zaslouží. Sezona byla opravdu dlouhá a chci si ho udržet ve zdraví i pro ty další, které budou přicházet. Příští rok nás čeká mistrovství světa, tak doufáme, že se na to dobře připravíme.“ 

Kompletní program a novinky k dispozici na webu: www.pragueplayoffs.com 

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.