Spřežení: 4. kolo Světového halového poháru čtyřspřeží 2010/2011

Ve dnech 4. – 5. prosince se v hlavním maďarském městě Budapešti konalo 4. kolo Světového halového poháru čtyřspřeží, kterého se účastnili: Peter Juhasz (HUN) a Jozsef Dobrovitz (HUN) na divokou kartu, Daniel Würgler a Werner Ulrich (oba SUI), Koos de Ronde (NED), Boyd Exell (AUS) a Zoltan Lazar (HUN). Stavitelem tratě byl Gabor Fintha z Maďarska. Hlavním rozhodčím byl německý Dr.Franz Josef Vetter, jeho asistentem pak Peter Bonhof z Holandska.

spřežení

Před samotným začátkem soutěže mohli ještě diváci shlédnout odpolední show. V té jsme mohli vidět i čtyři šestispřeží, které vedli: Jozsef Dobrovitz jun. a sen., Daniel Würgler a Mark Osztertag. Celá čtverylka sklidila od diváků velký úspěch.
Warm - up
Zahajovací kolo vyšlo nejlépe ,,domácímu“ Jozsefu Dobroviztovi, který byl o pouhou jednu vteřinu rychlejší než Koos de Ronde z Holandska. Žádnému ze závodníků se nepodařilo zajet bez chyby. S výsledkem nemohl být spokojený ani leader celé soutěže Australan Boyb Exell, který se umístil až na 3. místě.

Budapešť ovládli Švýcaři
Čtvrté kolo bylo plné překvapení. Pořadí se měnilo až do samého konce. Nejméně se dařilo Peteru Juhaszovi (HUN), který po oba dny obsazoval poslední pozici. Samotný závod vůbec nevyšel podle představ Jozsefovi Dobrovitzovi (HUN) – vítězovi zahřívacího kola, který 4x chyboval. Páté místo vybojoval Zoltán Lazar (HUN), jenž chyboval jen jednou, stejně tak jako čtvrtý Koos de Ronde (NED). Třetí skončil Švýcar Werner Urlich. Druhé místo získal Boyd Exell. Ten zajel nejrychlejší čas, ale bohužel 2x chyboval, což ho odsunulo za průběžně vedoucího Daniela Würglera (SUI), který projel celou trať jako jediný čistě.

Do finále postoupili první tři jezdci. Jako první startoval zatím třetí Werner Urlich (SUI) a nasadil vysokou laťku. Zajel čistě a ve velmi dobrém čase, což mu nakonec přineslo celkové vítězství. Naposledy vyhrál kolo Světového halového poháru v roce 2005 v Melechenu (BEL). Boyd Exell předvedl ještě rychlejší čas o 1 vteřinu, ale chyboval hned 2x, takže nakonec obsadil 2. místo. Vedoucího Daniela Würglera (SUI) opustilo sportovní štěstí, shodil tři balonky, což mělo vliv na celou jízdu, a tak se nakonec musel smířit s celkovým 3. místem.