Super Cup GCL v O2 areně vyhrál tým mladíků. Prague Lions jsou šestí

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs v libeňské O2 areně zakončilo již počtvrté finále týmového Air Bank Super Cup, do něhož se poprvé kvalifikovali i Pražští lvi. Z vítězství se nakonec radovali mladíci z Miami Celtics.

Do prvního kola nedělního finále Air Bank Super Cupu Global Champions League nastupovali Prague Lions jako druzí v pořadí. Pieter Devos s valachem Nascar va´t Siamshof inkasoval čtyři trestné body na skoku s číslem tři.

Anna Kellnerová v sedle Catch Me If You Can Old začala velmi pěkně, ale po překonání triplebaru, který tvořil čtvrtou překážku, jí nevyšlo naplánovaných pět cvalových skoků do dvojkombinace a klisna před skokem 5A zastavila. Při opakovaném nájezdu na něm chybovala a shodila také překážky s čísly osm a dvanáct. Celkových 23 bodů doplnila penalizace za překročení časového limitu. 

Poslední z Pražských lvů Niels Bruynseels na valachovi Delux van T&L zaznamenal stejně jako jeho belgický kolega čtyři body, a to na druhém dvojskoku. V součtu tak domácí celek měl z první části soutěže 31 bodů, zatímco další dva o sedm mé. Valkenwaard United zapsali osm bodů a pouhé čtyři pak Shanghai Swans a Miami Celtics. 

 Druhé kolo zahajovali tedy Prague Lions, ale ani tentokrát se jim příliš nedařilo. Kellnerová s Devosem dojeli s osmi body, Bruynseels se čtyřmi. Soutěž tak zakončili s 51 body. 

 O medailových pozicích se podle očekávání rozhodovalo mezi trojicí nejlepších z úvodní části. Z Valkenswaard Unitech měl jen jednu chybu Marcus Ehning v sedle valacha Priam du Roset. Andre Thieme s klisnou DSP Chakarií dovezl do cíle nulu, stejně jako sedmašedesátiletý miláček publika John Whitaker na valachovi Equine America Unick Du Francport. Ten byl jedním ze tří účastníků, kteří oběma koly prošli bez penalizace. 

Dalším šťastlivcem byl Christian Ahlmann s Dominatorem 2000 Z ze Shanghai Swans. Naopak nulu nezopakoval jeho kolega Max Kühner na valachovi Elektric Blue P. Jeho dvanáct bodů rozhodlo o tom, že se labutí družstvo propadlo na průběžné druhé místo. To i přes to, že finišman Martin Fuchs ve dvojici s valachem Leone Jei nechyboval. 

 Vše měli ve svých rukou jezdci z Miami Celtics, jejichž věkový průměr je pouhých 25 let. Sedmadvacetiletý Bertram Allen startující na valachovi Pacino Amiro byl třetím účastníkem s nulou z obou kol. Šestadvacetiletý Michael G Duffy s valachem Clitschko 17 udělal soutěž napínavějším, když přidal osm bodů k původním čtyřem. Dorovnal tak skóre s Valkenswaard United. 

 Vše tak měl ve svých rukách třiadvacetiletý Edouard Schmitz na valachovi Gamin van´t Naastveldhof. Věděl, že pokud chce ukořistit nejvyšší příčku, nesmí chybovat, a navíc jet rychle, aby součet časů byl nižší než v případě aktuálně vedoucího týmu. To se mu nakonec podařilo a zaplněná O2 arena jej mohla odměnit bouřlivým potleskem. 

Stuttgart German Masters – dvě vítězství pro Philippa Weishaupta

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.