V Olomouci bude plno. Na Světový pohár CSI2*-W míří téměř 400 koní

Zájem o parkurový Světový pohár v Olomouci je tradičně velký, ale pozdní start letošní jezdecké sezony zapříčinil, že pořadatelé osmého ročníku těchto závodů doslova řeší otázku: „Kam s nimi?“. Na přihláškách figuruje téměř 400 koní.

Mezinárodní skokové závody CSI2*-W Olomouc 2021 naplno odstartují ve středu 16. června a během pěti dnů nabídnou celkem 24 soutěží. Ve všech soutěžních kategoriích by se mělo představit téměř 250 jezdců a přes 370 koní. Nejvíce jich je v CSI2*-W, kde je 150 jezdců a přes 250 koní. Nahlášeno je také zhruba 60 mladých koní a dalších šest desítek by jich mělo odstartovat v kategorii mladších věkových skupin jezdců.

„Jedná se o předběžné počty, jelikož přihlášky jsou stále otevřené. Očekáváme však, že by konečný počet koní měl být maximálně do čtyř stovek,“ upřesnila ředitelka závodů Klára Damborská. Nad arénou by mělo při letošním osmém ročníku závodů CSI v Olomouci vlát 14 státních vlajek. Zastoupeny jsou Belgie, Česká republika, Finsko, Chorvatsko, Irsko, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Severní Makedonie, Slovensko a Slovinsko.

Nejpočetnější skupinu účastníků tvoří samozřejmě ti domácí. Jen v CSI2*-W se představí přes 60 domácích jezdců s více jak stovkou koní. Ačkoliv členové reprezentačního A-kádru, jejichž cílem je start na olympijských hrách v Tokiu, startují v rámci finišujících příprav na závodech s vyšším počtem hvězd, sestava bude velmi kvalitní. Chybět nebudou např. členové reprezentačního týmu při Poháru národů CSIO3* v nizozemském Peelbergenu – Jan Štětina a Vladimír Tretera, který je stále úřadujícím mistrem České republiky v parkurovém skákání. Z dalších reprezentantů nelze nezmínit Nikolu Bielíkovou či Marka Kluse. Nejvýraznějším slovenským zástupcem je Bronislav Chudyba, jemuž se dařilo při nedávném CSI2* ve Zduchovicích. Tradičně úspěšnou účastnicí olomouckých mítinků je Němka Jörne Sprehe. Velmi početná ekipa je z Polska, čítá téměř 30 jezdců a 50 koní.

Pořadatelé registrují také velký zájem ze strany diváků, kteří při dodržení všech podmínek mohou dorazit již poměrně ve vysokém počtu. Z důvodu nutné regulace však je nezbytné si zakoupit vstupenku, a to nejlépe přes internet. „Tradicí bylo vždy vstupné zdarma. Vzhledem k limitované kapacitě návštěvníků jsme však museli přistoupit k prodeji vstupenek, říká ředitelka Equine Sport Centra Olomouc Michaela Smrčková. Vstupenky bude možné v krajních případech zakoupit i přímo na místě v infostánku, který se nachází u opracoviště nebo v zadní části areálu u veřejného parkoviště. Pořadatelé však doporučují zakoupení předem, jelikož se vyhnou případnému čekání ve frontě a také budou mít jistotu, že se do areálu dostanou, pokud bude maximální kapacita vyčerpána. Ve všední dny bude plné vstupné za 80 korun, děti od 6 do 15 let a senioři zaplatí polovinu a mladší děti, resp. držitelé ZTP průkazu nemusí platit nic. O víkendu je základní cena 100 Kč a zlevněná 50 Kč. Detailní informace včetně odkazu na on-line předprodej najdete na stránkách www.csiolomouc.cz.

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.