Velká cena Martinic: poslední jízdenka do finále pro Ondřeje Nágra

Poslední kvalifikační kolo letošního jubilejního dvacátého ročníku Českého skokového poháru hostily netradičně již v pátek Martinice. Na vítěze čekala poslední přímá jízdenka do finálového Super Grand Prix. Tu si bezchybným výkonem zajistil Ondřej Nágr v sedle klisny D.Amelusina R22. Napětí však trvá, seznam devíti účastníků, kterým účast ve finále zajistil počet bodů v žebříčku poháru, bude zveřejněn zítra.

Poslední kolo slibovalo drama a toho se také diváci v Martinicích dočkali. Do boje o poslední možnost postupu do finále se vydalo 31 dvojic, osmi z nich se podařilo postoupit do finále bez trestných bodů. Finálovou desítku doplnili ještě dva nejrychlejší jezdci z jednou chybou. To byl případ i Kamila Papouška s Great Feeling, který zajel ve finále čistý a díky odvážným obratům především rychlý parkur a donutil tak ostatní jezdce jet opravu naplno. Další bezchybný výkon přidala Natálie Kovářová s North Cape DV, která se vyšvihla na průběžnou první příčku. Málem se na ní i udržela, než jako předposlední vjel na parkur Ondřej Nágr s D.Amelusinou R22. Velmi dobře věděl, že cesta do Super Grand Prix v jeho případě vede jen a pouze přes vítězství. Vsadil tak vše na jednu kartu a dobře udělal. Jeho bezchybná jízda o jednu sekundu rychlejší než Natálie Kovářová znamenala vítězství. Poslední startující Filip Doležal jel na jistotu a tak výprava z Mariánských lázní mohla začít oslavovat.
 
Konečný propočet bodů žebříčku a především jména devíti jezdců či jezdkyň, kteří doplní jedenáctku vítězů jednotlivých kvalifikačních kol na startovní listině nedělního Super Grand Prix pořadatelé zveřejní zítra, tedy v sobotu 25. září. Již zítra se v Martinicích bude konat první velké finále, a to oblíbené Amateur Tour. V neděli jsou pak na programu dvě finále Czech Junior Cupu ve dvou věkových kategoriích, finále U25 a pak již toužebně očekávaná Super Grand Prix, která je novinkou letošního poháru.
Výsledky a žebříčky všech soutěží, veškeré informace a stream finálových soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz. 
 

Kalendář Českého skokového poháru pro rok 2022

Valkenswaard vs. Šanghaj. Série Global Champions League 2021 vrcholí

Kalendář Českého skokového poháru pro rok 2022

Valkenswaard vs. Šanghaj. Série Global Champions League 2021 vrcholí

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.