Velká cena Opavy: vítěz Pospíšil, postupuje Jindra

Vítězem Velké ceny Opavy se stal po napínavém finále Ondřej Pospíšil v sedle Huntellara 1, byť ani on nepřekonal finále bez penalizace. Jelikož Ondřej Pospíšil již zvítězil v kvalifikačním kole v Hradištku, postupuje do finálového Super Grand Prix druhý umístěný jezdec z Velké ceny, Jaroslav Jindra.

Do základního kola nastoupilo celkem dvacet dvojic, náročný parkur se skoky vysokými 145 cm překonalo bez chyby pět z nich. Finále v odpoledním horku však prověřilo všechny účastníky. Nejblíže k bezchybné jízdě měla asi Kateřina Veselovská s Celano S, její naděje skončily až před poslední překážkou – přišla moc blízko a hřebec odmítl skočit. Velkou šanci na vítězství měl i Jiří Hruška s Reiky, domácí opavský jezdec, který byl nejrychlejším z bezchybných dvojic v prvním kole a nastupoval do finále jako poslední. Stačilo „jen“ překonat parkur čistě, ale tentokrát jezdci chybělo štěstí a zaznamenal hned dvě chyby, které ho odsunuly na čtvrté místo.

Ani vítěz, Ondřej Pospíšil s Huntellarem 1, se ve finále nevyvaroval jedné chyby, s nulou z prvního kola to byl však nejlepší konečný výsledek. „Když jsem dojel do cíle, tak jsem si říkal, že jsem pátý. Vůbec mne nenapadlo, že bych mohl vyhrát. Smůlu měla Katka Veselovská, stejnou chybu jsem udělal já v prvním kole se svým druhým koněm,“ vysvětloval šťastný a mírně překvapený vítěz. „Mám velkou radost a hlavně to byla skvělá příprava před Mistrovstvím republiky, které nás čeká za dva týdny,“ doplnil Ondřej Pospíšil. Na druhém místě se umístil Jaroslav Jindra s Cornets Ninja a na třetí stupínek vystoupala Lucie Strnadlová na Solidat 1. 

Celý víkend se výborně vydařil místním, opavským jezdcům, z Opavy jsou vítězka Amateur Tour Michaela Fojtová s koněm Langar, vítěz Czech Junior Cupu Václav Humplík s Pythagoras a opavský Jiří Hruška s Reiky zvítězil v nejvyšší sobotní soutěži stupně ST**.

Nyní čeká Český skokový pohár kratší přestávka, další kvalifikační kolo bude 25. – 28. srpna hostit Velká Chuchle v Praze. Veškeré informace o Českém skokovém poháru včetně průběžných žebříčků naleznete na webu poháru www.ceskyskokovypohar.czProgresus vstupuje do světa koňského póla

Horká, Bubáková a Španko mají zlato z Chuchle

Progresus vstupuje do světa koňského póla

Horká, Bubáková a Španko mají zlato z Chuchle

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.