ZIMNÍ JEZDECKÝ POHÁR - Kateřina Muchová vybojovala hattrick

Mimořádné sportovní výkony předvedla v rámci Zimního jezdeckého poháru spřežení Kateřina Muchová. V kategorii jednospřeží s klisnou Frenou ovládla všechna tři kvalifikační kola tohoto seriálu. Zároveň s ní startuje i v parkurových soutěžích.

To, co dokázala během letošní zimy Kateřina Muchová, nemá zatím v rámci českých jezdeckých závodů obdoby. S klisnou Frenou vyhrála při všech třech vozatajských mítincích halové série a můžete tak radovat z hattricku. Aby tohoto nebylo málo, stejná dvojice se účastní i parkurových soutěží Zimního jezdeckého poháru, což v devítileté historii projektu nemá obdoby. Jen těžko bychom u nás hledali sportovní dvojici složenou z jezdce a koně, která se účastní závodů spřežení a zároveň skáče parkury.

Druhé místo při třetím kvalifikačním kole zmiňovaného seriálu obsadila v hale Zemského hřebčince Tlumačov Markéta Sedlinská. Ta nasbírala o čtrnáct bodů více a blýskla se především v druhé rozjížďce, kdy dosáhla výborného času a celým kurzem projela bez penalizace. Podobně na tom byl i Jiří Vencel. Jeho bodové skóre bylo 195,49, což znamenalo ztrátu pouhých devíti setin na Sedlinskou. 

Dařilo se i Davidovi Hatilovi, který skončil těsně pod stupni vítězů. V pohárovém žebříčku má již 13 bodů, což je stejně jako v případě Aleny Brixové. Společně tak sdílí čtvrtý řádek průběžného pořadí před finálovým závodem. O bod před nimi je třetí Vladimír Štursa. Ten sice v Tlumačově také startoval, ale zapisoval jen čtyři body a jelikož se započítávají z kvalifikační části jen dva nejlepší výkony, čtyři body za sedmé místo se mu škrtaly. Druhý je aktuálně Milan Domes. Ten byl v Tlumačově pátý, a to jen kvůli nevydařenému druhému kolu soutěže, v němž dvakrát chyboval. Šest bodů si připočítal k devíti z Hradištka, ale naopak si odečetl dva ze Slatiňan. Pořád tak na Muchovou ztrácí ještě pět bodů. 

Výrazně lépe si Domes vede v kategorii dvojspřeží, v níž zajel tentokrát dvě bezchybné jízdy. Nakonec skončil druhý před Markétou Sedlinskou, která také ani jednou nechybovala, ale v součtu byla o tři a čtvrt sekundy pomalejší. Sedlinská letos v Zimním jezdeckém poháru startovala poprvé, a tak jí osm bodů v tabulce vozatajů stačí jen na deváté místo. Domes se díky devítibodovému zisku vyhoupl na pozici lídra, z níž sesadil Petra Myslíka. Ten v prvním kole jednou chyboval a v obou nepatřil zdaleka mezi ty nejrychlejší. Skončil až devátý a dva pohárové body se mu rovnou vyškrtávali, neboť v obou předešlých závodech byl na tom podstatně lépe. Do finále tak bude vstupovat z druhé pozice. O řádek za ním je Petr Vlašic, jenž byl v Tlumačově kvůli dvěma chybám pátý. O chybu méně měl čtvrtý Martin Zakršmíd a čtvrtý je aktuálně i v seriálovém žebříčku. Vítězem tlumačovského kola se stal Václav Coufalík poté, co dosáhl v obou jízdách nejlepšího výkonu bez bodové penalizace. Jednalo se přitom o jeho první letošní start.

Nejnáročnější kategorie čtyřspřeží měla při třetí kvalifikaci čtyři účastníky. Jedinou dámou startující na této úrovni je Kateřina Sklenská, která výsledkovou listinu uzavřela se ziskem 342,01 trestných bodů. O více jak čtyři body méně měl Milan Domes a skončil třetí. Příliš velký rozdíl neměl ani Petr Vlašic. Nasbíral 329,73 bodů i přesto, že jeho druhá jízda byla tou nejlepší. Jenže při té první zaznamenal obrovskou penalizaci 35 body. Navíc měl i pomalý čas, a tudíž s náskokem 45 bodů vyhrál Jiří Nesvačil senior.

V průběžném pořadí Zimního jezdeckého poháru čtyřspřeží stále vede s 18 body Jaroslav Jandl. Druzí jsou s 16 body ex-aequo Petr Vlašic s Milanem Domesem. Následují členové rodiny Nesvačilových – Radek Nesvačil, Jiří Nesvačil junior a Jiří Nesvačil senior. Všichni vyhráli jedno z dílčích kol, ale dalších se již neúčastnili, a tak mají ve svém řádku započítáno vždy jen deset bodů. Finále seriálu proběhne v neděli 19. března. V sobotu mu bude předcházet vyvrcholení parkurové části. Podrobnosti jsou uvedeny na webu www.jezdeckypohar.cz.  Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.