Zimní pohár udělá v Kralovicích tečku v kalendáři ČJF za sezonu 2021

Poslední listopadový víkend se uzavře jezdecká sezona 2021 v České republice. Na 27. a 28. listopadu připadá v kalendáři ČJF posledních pár položek a jednou z nich je skokový Zimní jezdecký pohár v Královicích. V sobotu tam proběhne přes 200 startů.

Celkem sedm parkurových soutěží bylo vypsáno na sobotu 27. listopadu v Královicích u Slaného, kde se uskuteční Zimní jezdecký pohár. Zájem o start v rámci této série závodů je tradičně velký, a i v tomto pozdním termínu diváci uvidí přes 200 startů. 

Úvodní část programu je opět vyhrazena pro děti na pony. Jak v soutěži ZLPA s výškou překážek do 70 centimetrů, tak v LPA**, která má skoky o 10 centimetrů vyšší, odstartují zhruba dvě desítky dvojic. Ve většině dalších klání je nahlášeno 30 až 50 účastníků. Uzávěrka přihlášek je však až ve středu 25. listopadu hodinu před půlnocí, a tak se jejich počet může ještě zvýšit. 

Hlavní soutěž na úrovni stupně S*, kdy výška dosahuje 125 centimetrů, by mělo absolvovat předběžně 15 až 20 dvojic. Mezi nimi nechybí např. úspěšní jezdci z předešlého kola na začátku listopadu – Kateřina Zigová, Lukáš Sojka či Kateřina Mestenhauserová. Své koně přihlásili např. i Klára Hlaváčková, Darina Hochmanová, Viktor Skutecký, Daniel Pospěch, Jaroslav Šíma a další.

Pořadatelé z SK Artego přichystali také doprovodný program, který bude lákat na opětovný ostrý start Zimního jezdeckého poháru v modelu, na jaký byli všichni zvyklí do roku 2020. V nové halové sezoně 2022, jež by měla odstartovat na konci ledna, se opět mezi sebou budou střídat vozatajské a skokové závody, a právě spřežení seriál tradičně otvírají. 

„Do Královic jsme pozvali na malou exhibiční soutěž Milana Domese a Petra Vlašice, kteří tímto všechny pozvou na první kolo Zimního jezdeckého poháru 2022, které se uskuteční 29. ledna v Hradištku u Sadské. V něm se již bude soutěžit nejen o umístění v dílčích soutěžích, ale také o body do žebříčku,“ uvedl hlavní organizátor seriálu Aleš Suchánek. Informace o všech termínech a další informace jsou dostupné na stránkách seriálu www.jezdeckypohar.cz.  

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.