Zlatý pohár vybojoval Sternkranz

Vrcholem sedmé kapitoly metropolitní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha byl 15. ročník Zlatého poháru Elektrizace železnic Praha (prout. př. I. kat., 4200 m, 360 tis. Kč), nejdelšího a nejvýše dotovaného dostihu přes proutěné překážky v ČR. V poli pěti účastníků se po boji se stájovým kolegou, loňský triumf obhajujícím Capivarim nakonec o délku a čtvrt prosadil sedmiletý valach Sternkranz s žokejem Lukášem Matuským.

První i druhý v cíli reprezentují stáj italského majitele Josefa Aichnera Scuderia Aichner SRL a trénuje je Josef Váňa mladší. Sternkranz se představil v ČR vůbec poprvé a k vítězstvím v Itálii a Francii přidal sedmý kariérní triumf. Slovenský žokej Lukáš Matuský, vítěz loňské Velké pardubické, se do listiny vítězů Zlatého poháru Elektrizace železnic Praha zapsal poprvé, celkově v Chuchli dosáhl svého druhého vítězství.

V rámcových, rovinových dostizích se dařilo Martině Havelkové, která v dvojroli žokejka-trenérka vyhrála dvakrát, čímž docílila 21. jezdeckého double kariéry.

Výsledky

ČSP: Účastníci SUPER GRAND PRIX

Favoritem Zlatého poháru EŽ Praha obhájce Capivari

ČSP: Účastníci SUPER GRAND PRIX

Favoritem Zlatého poháru EŽ Praha obhájce Capivari

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.