Hasiči absolvují školení se záchrannými sítěmi

Hasiči Libereckého kraje absolvují v Brně školení na zacházení se záchrannou sítí pro koně, další síť bude díky sbírce předána hasičům z Brna. Veřejná sbírka stále probíhá. Podrobnosti uvnitř.

Sbírka na záchranné sítě pro koně nese ovoce. První skupina hasičů bude zaškolena 8.12.2015 na maketě koně v životní velikosti ve Školním a výcvikovém zařízení HZS v Brně. Pod vedením školitelů z koňské záchranky si vyzkoušejí použití sítě a jiných technik při záchraně životů zvířat.  Zároveň MVDr. Čačková slavnostně předá, jako zástupce spolku EDUvet.cz, druhou záchrannou síť hasičům Jihomoravského kraje.

Už rok je spuštěna veřejná sbírka na záchranné sítě pro koně a velká zvířata. Cílem projektu spolku EDUvet.cz je pomoci zvířatům v kritických situacích. Se speciální sítí budou moct IZS lépe zasáhnout při vyprošťování a záchraně koní.

Během roku se podařilo vybrat přes 100.000 Kč. Díky těmto penězům byly zakoupeny tři sítě a další dvě jsou objednány. První síť byla 20.10.2015 slavnostně předána hasičům Libereckého kraje.

Školení první skupiny hasičů bude probíhat 8.12.2015 v Školním a výcvikovém zařízení HZS v Brně. Praktická výuka záchranných postupů na maketě koně v životní velikosti se začne za přítomnosti médií ve čtrnáct hodin.

Veřejná sbírka stále probíhá. Jejím cílem je získat dostatek finančních prostředků na nákup šestnácti záchranných sítí a dvou závěsných konstrukcí. Číslo účtu je 2100669632/2010.

 

Testujeme MG EHS

Obnova jabloňových alejí

Vychází prosincové číslo Jezdectví 2022

Testujeme MG EHS

Obnova jabloňových alejí

Vychází prosincové číslo Jezdectví 2022

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.