Ochutnávka z Jezdectví: Balon a koně - tragédie, ke které nemuselo dojít

Byl příjemný prázdninový teplý podvečer, lidé posedávali venku na zahrádkách, děti si užívaly poslední osvěžující chvilky v bazénu, psi pobíhali okolo, koně se procházeli ve výběhu u stájí vedle pastvin. Zkrátka letní idylka. Dne 15. 7. 2010 letěl balon velmi nízko nad obcí Rychnovek (těsně nad hromosvody), a to už od obce Doubravice přes Zvoly k Rychnovku na trase Česká Skalice – Jaroměř. Letec sice později tvrdil, že chtěl zrovna přistát, ale k tomu není třeba letět tak dlouho tak nízko... Koně v Rychnovku pobývali ve výběhu spojeném s pastvinou, když se najednou za budovou stájí objevil balon, jenž letěl v minimální výšce a blízkosti – asi do 50 m od koní. V této situaci letec pustil hořáky ke stoupání a tento hluk vyděsil nejen koně. Ti se rozběhli průhonem na pastvinu, kde se na opačném konci pastviny nacházel druhý balon. A jak to dopadlo již, bohužel, víme...

 

ochutnávka

 

Celý článek najdete v říjnovém Jezdectví!

Říjen

Říjnové číslo Jezdectví nabízí svým čtenářům hned několik témat, kolem nichž jsme zvyklí chodit jako kolem horké kaše. Například lifestylové téma měsíce s názvem Na koni vstříc ubývajícím kilogramům se nevyhne zamyšlení, zda je tento sport skutečně pro „metráčky“ a speciál o volbě správného udidla pro vašeho koně uvádí nejednu pověru na pravou míru. Pokud by vám to však přišlo stále nedostačující, nalistujte také rozhovor s dědečkem jezdkyně Antonie Sabathilové – ten nám prozradil, proč by do jezdectví už znovu nešel. Abychom se nepohybovali jen v kontroverzních vlnách, odlehčíme atmosféru zajímavou fotoreportáží z ME v Madridu a nechyběli jsme ani při finále Skokového poháru ČP a KMK. Sledovali jsme také nabitý závěr drezurní sezony i ostatních disciplín, navštívili jsme podruhé Onoprienkovi a k tomu hřebčín v Mimoni. Představíme vám překrásné frísany v čele s tím nejkrásnějším – Baronem fan Odingastate a zavzpomínáme na nedávno zesnulého Royal Mouginse. To vše se spoustou dalších zajímavých článků na vás čeká na novinových stáncích od 29. září v říjnovém Jezdectví.

Abychom se ovšem jen neklouzali po tenkém ledě, odlehčíme atmosféru zajímavou fotoreportáží z ME v Madridu a nechyběli jsme ani při finále Skokového poháru ČP a KMK. Sledovali jsme také nabitý závěr drezurní sezony i ostatních disciplín, navštívili podruhé Onoprienkovi (tentokrát ve vlastním!) a hřebčín v Mimoni. Představíme vám překrásné frísany v čele s tím nejkrásnějším – Baronem fan Odingastate a zavzpomínáme na nedávno zesnulého Royal Mouginse. To vše a spoustu dalších zajímavých článků na vás čeká od 29. září v říjnovém Jezdectví.

 

Obsah:

Článek Strana
Kudykam 06
Pavo PJ 07
Společnost 08
VIP čtenář: JUDr. Petr Toman 09
Speciál: Udidlo 10
Krátce z regionů 22
Téma: Kolik (s)nese váš kůň? 24
Fotoudálost: ME ve skákání (Madrid) 30
Rozhovor: Vladimír Strnad by podruhé do jezdectví nešel 32
Profil koně: Royal Mougins 36
Sport: Finále SP ČP, Dande and Jump CJC, Equiservis AT... 40
Sport: drezura (KMK, ČDP, FEI Test) 44
Sport: Všestrannost, vytrvalost 46
Sport: MČR spřežení 47
Sport: skokový Pezinok 48
Čeští pony stylaři 50
Navštívili jsme: Onoprienkovi 52
Představujeme: Hřebčín Mimoň 54
Dostihy krátce 56
Western: MČR v reiningu 58
Western: ME cutting 59
Western: Kdo je kdo (Boogie Boon) 61
Chov: finále KMK 63
Chov: Velký chovatelský den v Písku 64
Chov krátce 65
Zajímavosti: Koně v akci 66
Napsali jste nám 69
Zajímavosti: Kojení klisen pohledem etologa 70
Já, kůň: fríský kůň 72
Jezdecká poradna: dnes radí Sabine Mosen 76
Zajímavosti: Koně a balón 77
Novinky na trhu 82
Přátelé člověka: Pavlin dvůr 84
Z fotoarchivu našich čtenářů 86
Kurýr ČJF 87
Galerie vítězů 88
Inzerce 89
Kupony 97
A jak to vidím já 98

Vychází říjnové číslo časopisu Jezdectví

Českokrumlovská pobočka Kamíru se stěhuje!

Originální skladba Dana Bárty doprovází klip pro záchranu divokých koní

Vychází říjnové číslo časopisu Jezdectví

Českokrumlovská pobočka Kamíru se stěhuje!

Originální skladba Dana Bárty doprovází klip pro záchranu divokých koní