Odešel Pan drezér

V neděli 5. dubna se po dlouhé a těžké nemoci ve věku nedožitých 63 let vydal na svou poslední cestu výjimečný drezér koní, MVDr. Pavel Doubek.

V souladu s jeho přáním se nebude konat poslední rozloučení („Těch show už sem se v životě nadělal tolik, že tahle poslední bude jen v kruhu mé rodiny...“), proto jestli jste ho znali a měli rádi, vzpomeňte si na něj.

V posledních letech jsme ho mohli na různých vystoupeních vídat i v ČR, a to s noriky „Puntíky“ Romeem a Orfeem, shetlandy Othellem a Okitem, poníky Batmanem a Maxem, teplokrevným Homérem a Rigolettem a lipicánem Dariem. Jejich počtářské výkony, houpání na houpačce či originální „pyramida“ jsou nezapomenutelné, stejně jako skvělý smysl pro humor a showmanství jejich drezéra. Málokdo ví, že MVDr. Doubek byl nejen skvělý koňák, ale také jeden z předních českých iluzionistů a za své kouzlení získal řadu cen.

S koňmi procestoval pořádný kus světa a všude sklízel nadšené ovace publika, přesto (anebo právě proto) to byl jeden z nejskromnějších, nejmilejších a nejlaskavějších lidí, jaké jsem kdy znala. Pavle, všem nám moc chybíš.