Vzpomínáme na... Ing. Petra Urbanského

A je tu neděle - den určený pracovnímu klidu a odpočinku. Svátek, jehož název v některých jazycích znamená den slunce nebo den Páně, ale také vzkříšení Ježíše Krista. A křísit budeme každou neděli i zde, ovšem pouze vzpomínky. Vzpomínky na členy naší rozvětvené jezdecké rodiny, kteří tu s námi již nejsou. Sice je dnes apríl, ovšem tato zpráva 7. prosince 2005 rozhodně aprílová nebyla. Po tragické události opustil svět opavský Petr Urbanský.

Ve středu 7. prosince 2005 došlo k tragické události. Ve věku 50 let zemřel Petr Urbanský, známý a velmi úspěšný opavský podnikatel, spoluvlastník přepravní společnosti TQM. Dlouhou dobu se věnoval jezdeckému sportu a byl spolumajitelem Jezdeckého klubu B.U.K. v Opavě.
Nikoho a nikdy vědomě nezarmoutil, spíše každému pomohl. To potvrzuje i 14 dní před jeho smrtí  uskutečněné „Setkání v sedle“ bývalých aktivních jezdců Opavska, které se konalo v jeho penzionu a na které zapůjčil své koně. Jezdecká veřejnost se s ním naposled rozloučila ve středu 14. prosince 2005 v Opavě Kateřinkách. Na jeho počest je každoročně v Opavě jedna ze soutěží pojmenována jako jeho memoriál.

Jiří Gebauer

Testujeme MG EHS

Obnova jabloňových alejí

Vychází prosincové číslo Jezdectví 2022

Testujeme MG EHS

Obnova jabloňových alejí

Vychází prosincové číslo Jezdectví 2022

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.