Zlaté, Stříbrné a Bronzové děvče

V programu Galavečera všestrannosti a spřežení v Humpolci byla vyhlášena nová soutěž krásy a sympatií Zlaté děvče Zlaté podkovy 2012. Do projektu, který má sloužit především k větší propagaci 47. ročníku seriálu Zlatá podkova, se již nyní přihlásilo několik účastnic soutěží Zlaté podkovy. Nominace probíhají do 15. července.

Aktualizace 29. 8. 14 HOD: Zlaté, Stříbrné a Bronzové děvče

Program finále 47. ročníku seriálu Zlaté podkovy se dočkal i oficiálního vyhlášení výsledků internetové ankety Zlaté děvče. V Humpolci se divákům představila její vítězka Eliška Opravilová (Stillus Equester Czech Team) a „stříbrná“ Andrea Beranová (JK Humpolec), zatímco nepřítomnou „bronzovou“ Lucii Příhodovou (JK PAM) zastupovala při dekorování pověřená náhradnice.

Zleva stříbrná Andrea Beranová, zlatá Eliška Opravilová a „náhradnice“ Michaela Kvapilová s čestnými cenami před tabulí se jmény vítězů Zlaté podkovy. Foto Lucie Hladová

Studentka Mendelovy univerzity v Brně Eliška Opravilová (ročník 1989) porazila Andreu Beranovou (nar. 1994) na získané hlasy v poměru 1212 : 1077,  pro Lucii Příhodovou (nar. 1992) skončila soutěž 23 kandidátek se 715 hlasy na kontě. V dusilovském areálu za ní ceny převzala Michaela Kvapilová (TJ Hřebčín Kubišta), která obsadila třinácté místo.
Partnery ankety „krásy a sympatií“ byly AVON Cosmetics ČR, Jezdecké šperky značky Poukar a firma ŠEPRA (Lumír Šebesta). Vítězka i její poražené soupeřky si díky nim odnesly domů skutečně hodnotné ceny. Díky mediálním partnerům Equichannel.cz, Jezdectví, Jezdci.cz a Distanc.cz se soutěžícím dostalo na serveru Zlatapodkova.cz opravdu velké pozornosti.

Aktualizace 18. 9. 9 HOD: Zlaté děvče: Eliška Opravilová

Vítězkou internetové ankety Zlaté děvče Zlaté podkovy 2012 se stala Eliška Opravilová (Stillus Equester CzechTeam). O titul dlouho bojovala, ale nakonec porazila Andreu Beranovou (JK Humpolec) o víc než 100 hlasů.

Studentka Mendelovy univerzity v Brně Eliška Opravilová (ročník 1989) závodně jezdí od roku 2003 a za největší úspěch dosavadní kariéry považuje dvojnásobný titul seniorské šampiónky Jihomoravské oblasti ve všestrannosti.
Startovala ve třech kvalifikacích 47. ročníku Zlaté podkovy (Pardubice, Brno  - Panská lícha a Loštice). Jejími partnery jsou koně plemene český teplokrevník - hřebec Lasing a klisna Tenny. Ve finále Zlaté podkovy by měla startovat v Soutěži nadějí.
Stříbrným děvčetem ZP 2012 se stala již zmíněná Andrea Beranová (ročník 1994) a „bronzovou“ pozici obsadila Lucie Příhodová (JK PAM, nar. 1992).
Trio nejúspěšnějších děvčat bude slavnostně vyhlášeno a dekorováno v neděli 26. srpna na humpoleckém závodišti Dusilov při finále Zlaté podkovy.

Zvláštní uznání za odvahu i slušný výsledek (10. místo 232 hlasů) patří jediné vozatajce mezi 23 kandidátkami: Alena Brixová (JK Sobotka, ročník 1965). Vítězka Českého poháru spřežení 2011 v kategorii jednospřeží sice nevyhrála titul, ale královnou sympatií určitě je.

Do hlasování se zapojilo více jak 7 500 unikátních návštěvníků serveru Zlatapodkova.cz.

Aktualizace 3. 8. 9 HOD: Nové, spravedlivější a jednodušší hlasování

Organizátoři premiérového ročníku soutěže Zlaté děvče Zlaté podkovy museli z technických důvodů změnit způsob internetového hlasování, který určí konečné pořadí 23 přihlášených kandidátek. Opět se jedná o systém bez nutnosti přihlášení.

Nový systém zajistí nejen lepší ochranu před nelegálními hlasy, ale také jednodušší postup pro hlasující.

Pozitivní změnou je to, že každá IP adresa má přiděleno pět hlasů.
Jedné soutěžící však může být z každé IP adresy udělen pouze jeden hlas.
Tento systém ale jistě potěší jezdecké kluby s větším počtem kandidátek.

Absolutní vítězkou soutěže a držitelkou titulu Zlaté děvče ZP se stane samozřejmě kandidátka s největším počtem obdržených hlasů.

Vzhledem ke změně způsobu hlasování byl stanoven i nový termín, ve kterém se rozhodne o výsledku soutěže.

Odevzdávat své hlasy bude možné od 3. srpna do půlnoci 16 srpna na http://www.zlatapodkova.cz/soutez/

Aktualizace 23. 7. 18:30 HOD: Titul chce 22 přihlášených.

Do internetové ankety krásy a sympatií Zlaté děvče Zlaté podkovy 2012 se zatím přihlásilo 22 aktivních účastnic 47. ročníku seriálu. Všechny startovaly s různým výsledkem v jednotlivých soutěžích všestrannosti. Nejmladší z nich se narodila v roce 1998 a nejstarší o 16 let dříve. O titulu ovšem nerozhodne ani sportovní úspěšnost, ani věk – ale jen a jen přízeň hlasujících.

Hlasování bude trvat 14 dní (od. 1. srpna do 14. srpna včetně) a hlasující návštěvníci serveru www.zlatapodkova.cz se nebudou muset registrovat. Věnovat přízeň konkrétní dívce bude možné pouze jednou z jedné IP adresy. Každý hlas bude mít svou hodnotu díky počtu udělených hvězdiček.

Vyhlášení a dekorování Zlatého, Stříbrného a Bronzového děvčete se odehraje v humpoleckém areálu Dusilov při finále Zlaté podkovy, v neděli 26. srpna odpoledne.
Vyhlášení se aktivně zúčastní zástupci partnerů soutěže (obecně prospěšné společnosti Soutěže Podkovy, České jezdecké federace a vydavatelství Profi Press) a samozřejmě firmy, které věnovaly čestné ceny (AVON Cosmetics ČR, Jezdecké šperky značky Poukar a ŠEPRA – Lumír Šebesta).
 
Sestava kandidátek

Sestava kandidátek podle abecedního pořadí je následující:

Klára Altová (JK Humpolec), Michaela Balounová (JK Glod Čejov), Zuzana Bártová (JK Pedra), Andrea Beranová (JK Humpolec), Nikola Čeledová (JK Humpolec), Šárka Douchová (JK Ždírec), Marie Dvořáková (JK Neveklov), Barbora Kamírová (JK Borová), Nelly Kůsová (JK při ČZA Humpolec), Michaela Kvapilová (TJ Hřebčín Kubišta), Anežka Lexová (JK Tůně), Markéta Máchová (JK Humpolec), Dominika Moudrá (Stáj Moudrý), Eliška Opravilová (Stillus Equester Czech Team), Eliška Orctová (JC Rusek), Jana Pecháčková (JSK Isabela), Barbora Poláková (JK Farma pod Lípou), Tereza Pospíchalová (Zámecký statek Luka), Lucie Příhodová (JK PAM), Veronika Příhodová (JK PAM), Šárka Votavová (J + J Votava) a Veronika Strnadová (JK Ždírec).

Více informací o kandidátkách spolu s jejich fotografiemi najdete v profilech na www.zlatapodkova.cz/soutez.

Jisté překvapení je to, že odvahu přihlásit se dosud nenašla ani jediná vozatajka. Nerozhodnuté ale ještě mají čas do čtvrtka 26. července. Do té doby mají také účastnice soutěže možnost doplnit a aktualizovat svůj profil.

Původní článek:

Vozatajky sice stále zahálí, ale někteří jejich stájoví kamarádi už projevili zájem o nominaci, takže i stydlivky budou mít šanci vyhrát hodnotné ceny, které věnují partnerské firmy AVON Cosmetics ČR, Jezdecké šperky značky Poukar a Šepra (Lumír Šebesta). Odměněna bude navíc každá z účastnic.

Vítězka soutěže sympatií a krásy Zlaté děvče Zlaté podkovy 2012 i umístěné na dalších místech se tedy budou těšit nejen ze získané popularity, ale také hodnotných cen. Kosmetické balíčky věnovala firma AVON Cosmetics ČR. Obsahují parfém EDT Eternal Magic, rozjasňující perly na tvář, osvěžující čisticí gel na obličej Solution, hluboce čistící jílovou masku Solution a deodorant SSS.

Jezdecké šperky značky Poukar poskytnou Zlatému děvčeti soupravu Podkova se zirkony (jde o náhrdelník a náušnice) v dárkovém balení. Souprava je vyrobena ze stříbra, ale bude stylově pozlacena dvojitou vrstvou zlata. Tato úprava šperků je zejména vhodná pro sportovce - zajišťuje totiž větší odolnost šperků, aby je bylo možné nosit i při sportu.  Děvčata na 2. a 3. místě dostanou poukazy na slevu 50 % při nákupu jezdeckých šperků, všechny zbývající soutěžící obdrží poukazy na slevu tohoto zboží ve výši 25 %.

Firma ŠEPRA (Lumír Šebesta) vybaví vítězku dámským jezdeckým sakem softshell a jejímu koni věnuje dečku pod sedlo, odpocovací deku a čabraku.

Pro koho je soutěž určena?

Mohou se jí zúčastnit všechny dívky a ženy bez věkového a dalšího omezení, tedy i všechny účastnice Bronzové podkovy a soutěže pony. Jedinou podmínkou pro účast je alespoň jediný dokončený start v jakékoliv soutěži seriálu ZP 2012. Soutěžit mohou jezdkyně i vozatajky, které se přihlásí samy nebo je nominuje jejich jezdecký oddíl a to až po absolvování a dokončení soutěže v jakémkoliv kvalifikačním kole ZP.

Přihlášky a nominace do 15. července

Přihlásit se do soutěže je možné na www.zlatapodkova.cz/soutez do 15. července, tedy po poslední kvalifikaci, která proběhne v Humpolci. Poté bude zahájeno internetové hlasování.
Všem aktivním účastnicím 47. ročníku seriálu Zlatá podkovy připomínáme – pokud se hlásíte do soutěže na www.zlatapodkova.cz, musíte přiložit dvě fotografie: svůj detailní portrét (bez přilby) a portrét se svým čtyřnohým soutěžním partnerem (partnery). Nevíte-li si rady s nominací, pište či volejte na L.Hladova@seznam.cz , +420 777 486 019.

Více informací o projektu najdete zde.

Vychází červencové číslo časopisu Jezdectví 2021

Vychází červnové číslo časopisu Jezdectví 2021

Osobnosti jezdeckého sportu: Pippa Funnell

Vychází červencové číslo časopisu Jezdectví 2021

Vychází červnové číslo časopisu Jezdectví 2021

Osobnosti jezdeckého sportu: Pippa Funnell

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.