Střední škola hotelová a služeb Kroměříž: Obor jezdec a chovatel koní

Jsi milovník koní. Zajímáš se o práci u koní a kolem koní. Láká tě jízda na koni, skákat s koněm přes překážky, účastnit se parkurových závodů, zapřahat koně do vozu, ošetřovat klisny s hříbaty. Jestli alespoň jednou odpovíš ano, tak právě tobě je určen obor jezdec a chovatel koní.

Výuka tohoto oboru s výučním listem obsahuje teoretické a praktické vyučování, v týdenních blocích. Cílem vzdělávacího programu je poskytnout základní poznatky z celé oblasti chovu koní. Hlavní náplní oboru je získávání profesních dovedností a návyků oboru jezdec a chovatel koní.

Žák má dle svých schopností možnost získat licenci jezdce a účastnit se parkurových jezdeckých závodů.

 

3 důvody, proč studovat obor Jezdec a chovatel koní právě u nás

  1. Své odborné dovednosti upevníš na školním pracovišti Hubertcentrum a smluvních pracovištích v HŘEBČÍNĚ NAPAJEDLA a HŘEBČINCI TLUMAČOV.
  2. Můžeš se stát součástí jezdeckého oddílu. Pokud máš nebo získáš licenci, můžeš s našimi koňmi závodit na parkurových závodech ve Zlínské oblasti ČJF.
  3. Jsme školou, která úzce spolupracuje s Českou jezdeckou federací

Co budeš umět?

Budeš umět ošetřovat jednotlivé kategorie koní, zvládneš sledování jejich růstu a vývinu, posuzovat jejich zdravotní stav a rozpoznáš příznaky a příčinu běžných onemocnění, budeš umět asistovat při veterinárních zákrocích, připravíš a budeš znát vhodná krmiva pro jednotlivé kategorie koní, budeš umět obsluhovat a pečovat o technická (chovatelská a výcviková) zařízení a stájovou mechanizaci v chovu koní, ošetřovat postrojový a sedlový materiál, poskytovat odbornou péči o kopyta, asistovat při podkování koní, vykonávat pracovní činnosti v jednotlivých disciplínách jezdectví, používat zařízení a pomůcky pro jízdu na koni a v zápřeži.

Profil absolventa

Absolvent se uplatní zejména v povoláních jezdec, ošetřovatel a chovatel koní, a to nejen v zemědělské prvovýrobě a službách pro zemědělství, ale i v lesním hospodářství, rekreačním a hipporehabilitačním ježdění, agroturistice, podnicích s potažní dopravou a dalších provozech zaměřených na chov koní.

Absolvent se realizuje v oblasti sportovního nebo dostihového ježdění, chovu koní a odchovu hříbat. Absolvent je připraven pro práci v jízdárnách, sportovních stájích, plemenářských zařízeních i pro soukromé podnikání v zemědělství.

Absolvent se profesně vzdělává do náročných funkcí cvičitelů, trenérů a vedoucích jízdárenských provozů. Absolvent zná obsluhu strojů a zařízení běžně používaných při provozu ve stájích.

Absolvent realizuje pracovní činnost tak, aby nenarušoval životní prostředí, ale naopak přispíval k jeho zlepšování.

 

Další studium

Absolvent může na naší škole dále studovat v nástavbovém studiu denní formou i dálkovou formou a získat maturitní vysvědčení.

Galerie

Proč je pro koně prospěšné PLAVÁNÍ?

BLACK BEAUTY – kniha, která měla dopad na životy koní

Cesta Laury Graves a Verdadese

Proč je pro koně prospěšné PLAVÁNÍ?

BLACK BEAUTY – kniha, která měla dopad na životy koní

Cesta Laury Graves a Verdadese

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.